Chtěl bych na Vsetíně hrát, ale ještě není nic jisté, říká Marek Dubec

Filip Bazala, Ondřej Konvičný • 15.09.2012

Třicetiletý slovenský útočník, který za Vsetín nastupoval už v juniorech, se téměř po dvou letech opět vrací do dresu Vsetína ze zahraničního angažmá. „Mělo to své plusy, ale už mě tam hokej neuspokojoval. Tady na Vsetíně mám do hokeje opět chuť a vím, že se mi tu bude hrát dobře,“ vypráví. Pokud vše dopadne dobře, tak se vsetínští diváci budou moct těšit z atraktivního hokeje, který Marek Dubec předvádí. V dresu VHK by se měl objevit i v dalším zápase, který se hraje opět s Přerovem, ale tentokrát na jejich ledě. 18.9. od 18:00.

Marku, téměř po dvou letech opět v dresu Vsetína, jak se ti hrálo?
Jako vždy, jsem se na zápas tady těšil. Celkem se mi hrálo dobře, ale šlo vidět, že jsem dlouho nehrál pořádný zápas. Zatím jsem jen trénoval a rozhodoval se, kde budu, čekal jsem, co bude. S klukama jsem absolvoval ve čtvrtek jeden trénink, takže na přesilovkách a souhře šlo vidět, že to ještě není ono. Myslím, že to nebylo špatné. Jsem hlavně rád, že jsem tady mohl opět hrát.

V zápase jsi měl několik dobrých příležitostí skórovat. Asi největší šance byla pár vteřin před koncem, kdy ve hře bez brankáře si dostal puk na druhou tyč Okáčovy brány, ale z následné střely jsi klec minul a remíza se tedy nekonala. Co se tam stalo?
Já jsem se ani tak nesoustředil na to, abych trefil branku, jako abych trefil puk, který skákal, točil se. Nakonec jsem ho trefil, ale šel těsně vedle brány. Nevadí, někdy je dobře, že to v přípravě nepadne, ale naopak v sezóně jo, už mám pár takových zkušeností. Na to, že jsme spolu měli jeden trénink, jsme ve formaci šancí měli hodně. Možná v první třetině šlo hlavně vidět, že jsme spolu ještě moc nehráli (směje se). Dělám si srandu, ale myslím, že v útoku to bylo slušné. Ve hře dozadu ještě máme mezery a musíme to zlepšit, aby to na ligu už bylo dobré.

Předešlé sezóny jsi hrál v Británii, Francii, jak ses ocitl zpět na Vsetíně?
Chtěl jsem ještě pokračovat někde v zahraničí. Na Slovensku jsem neměl zájem hrát vůbec. Se zahraničním angažmá je to teď dost složité pro hráče. Já mám rodinu a to hodně znamená. Podmínky v zahraničí jsou většinou bez rodiny a už mě prostě ten hokej tolik neuspokojoval. Byl jsem tam sám a už jsem cítil, že mě ten hokej neuspokojuje. Chtěl jsem mít pocit, aby mě ten hokej bavil, a tady to cítím, mám chuť a vím, že tady se mi bude hrát dobře. Poslední roky v zahraničí měly nějaké plusy, ale nakonec jsem se rozhodl, že budu pokračovat na Vsetíně. Není ještě nic jisté, ale rád bych tady byl.

Být na blízku rodině je přeci jen to největší plus?
Určitě je. Už mi není dvacet let, takže jde o to, abych se já cítil dobře, že chci hrát tam, kde budu mít na hokej chuť a mám při sobě rodinu, zkrátka abychom byli všichni spokojení.

Pokud by to tedy vyšlo, chtěl bys hrát tady na Vsetíně?
Ano, už se to řeší, ale samozřejmě to není vůbec jednoduché. Je tady mnoho dobrých hráčů. Minulou sezónu hrál Vsetín výborně. Já chci zapadnout do mužstva, ale určitě nejsem hvězda, která přijde a bude rozhodovat zápasy. Určitě bych chtěl být tahounem, ale jsou tady výborní hráči, kteří hráli už vloni a aby mužstvo zesílilo, jak v kabině, na hřišti v sezóně, v rozhodujících zápasech, tak je třeba mít více zkušených formací a pokud to bude, tak to bude dobré.

Jak se ti líbí mužstvo, rozumíš si s ostatními hráči?
Je to úplně bez problému. Jsem s nimi v kontaktu celé léto, protože na Vsetíně trénuju, znám dobře trenéry i hráče. Vsetín pro mě není nové prostředí, a proto se mi tady hraje dobře, cítím se tady výborně.

Antonín Sprušil: Na Vsetín se vracím rád

Antonín Sprušil strávil loňskou sezónu v dresu Vsetína, nyní opět bojuje o své místo v sestavě Zubrů.

Hráč Vsetína z loňské sezóny, který nosil a nosí číslo 88, se vrátil opět na Lapač, ale tentokrát v dresu soupeře. Antonín Sprušil si svou hrou a přístupem získal v uplynulé sezóně vsetínské fanoušky. S Danielem Vaňkem a Františkem Zúbkem vytvořili jednu z nejúdernějších formací druhé ligy.

Tondo, minulou sezónu jsi strávil na Vsetíně, nyní opět v dresu Přerova. Jaké to je se vrátit na Lapač?
Já jsem se na Vsetín těšil, že uvidím trenéry, kluky, protože jsem tady prožil dobrou sezónu, takže jsem měl příjemný pocit být zase tady.

Loni jsi se do základní sestavy Zubrů neprobojoval, jak to vypadá letos?
Letos je to stejná situace, jako loni. V útoku je spousty kvalitních hráčů, takže to bude ještě boj o místo v sestavě. Držím se zatím ve třetí formaci a snažím se podávat, co nejlepší výkony.

Jak bys popsal vaše dnešní vítězství?
Dnes jsme nepodali dobrý výkon. Vsetín měl spousty šancí a my dělali velké chyby v obraně. Naštěstí jsme zápas vyhráli o gól, ale na to, že za týden už začíná soutěž, máme ještě co zlepšovat.

Co říkáš na letošní vsetínský tým?
Se Vsetínem to budou dobré boje, stejně jako loni, protože určitě poskládají dobrý tým. Budou mít možná trochu problém v obraně poté, co odešli ze základní sestavy čtyři obránci, ale určitě budou patřit mezi špičku.