Barusova družina jde na steč s Valachy

Michal Kubáň • 27.10.2010

Rozmontovat v křeči svírající se Techniku. To je jediný cíl Valachů pokořených Uničovem v posledním zápase. Technika Brno, která již 137 minut nedokázala soupeři vstřelit branku, se jeví jako snadný soupeř. Z jedenácti zápasů odešla devětkrát poražena. Svěřenci trenéra Romana Kaňkovského prožívají jedno z nejhorších období v novodobé historii svého klubu a musí zvítězit. Pro některé hráče vysokoškolského klubu to bude boj o důležité body. Pro Miroslava Baruse bude mít zápas i osobní náboj, neboť se vrátí na bojiště, kde získával tituly v dresu Valachů. Podaří se jeho spoluhráčům zastavit propad na úplné dno tabulky?

Valaši v Den výročí vzniku samotného Československa přivítají na svém ledě papírově slabšího soupeře. Vysokoškolský sportovní klub Technika Brno, jediný tým druhé ligy, který vyjíždí na mistrovské souboje ze svého azylového působiště v Rosicích, skončil v minulé sezóně na předposledním 11. místě. V letošní sezóně Technika po dvanácti kolech prohrála devět zápasů a pouze dvakrát okusila pocit vítězství. Vysokoškolský klub prožívá v probíhající sezóně jedno ze svých nejčernějších období ve své novodobé historii. V posledních osmi kolech získal vysokoškolský klub pouze jediný bod za prohru v prodloužení proti Přerovu. Poslední příčku totiž vysokoškolský klub neobsadil jen díky lepšímu skóre.

Mizerná série Techniky Brno

Vysokoškolský klub přes léto posílil a zdálo se, že by tým z "exilovým statusem" mohla hrát o přední příčky. Do mužstva se vrátili bývalí hráči Jan Habrovec, Pavel Strýček a velká postava Techniky Zdeněk Mráz. Posilou číslo jedna je ovšem Miroslav Barus, pamětník zlaté éry vsetínského hokeje, který v současnosti dominuje hráčským statistikám Techniky s 12 body (2+10). Také Petr Bělohlávek či Karel Nekvasil jsou zdatnými hokejisty , kteří by měli zacelit mezery po Petru Látalovi. Bodově se velmi dobře jeví i ex-vsetínský Kamil Rajnoha s 11 body(6+5). Na trenérský post Techniky se postavil dobře známý Roman Kaňkovský, kterému se zatím příliš nedaří.

Výsledky v sezóně zatím neodpovídají letním plánům. Vždyť tehdy z osmi přípravných utkání dokázala Technika šestkrát zvítězit. Vysokoškoláci získali skalpy Břeclavi (6:3, 4:3), Pelhřimova (9:2, 5:2) a Žďáru (3:1, 6:4). Jednomu z favoritů moravské skupiny 2. ligy, mužstvu Šumperka, podlehla v obou zápasech po výsledcích 5:6 a 1:8. Výsledek odvety na soupeřově ledě ovšem poznamenala skutečnost, že Technika nastoupila v silně kombinované sestavě. Dosavadní průběh sezóny je však jiná písnička. V posledním kole prohrála Technika Brno na „domácím ledě“ s Novým Jičínem 0:2. I přes letní posily v útočných řadách, postrádají svěřenci Romana Kaňkovského střelný prach. Jejich střelecká bezradnost by se dala rozkouskovat do 137 minut.

Pravděpodobné sestavy:

Valašský hokejový klub: Plšek - Tesařík R., Farda, Spitzer, Šafařík, Zavrtálek, Zelenka, Tesařík D., Dubec, Kubo, Brynecký, Vaněk, Ševčík, Sýs, Korčák, Gromus, Lechner, Ondra.

Technika: Jirkův - Habrovec, Žalud, Vojsovič, Babic, Úlehla, Strýček - Matouš, Barus, Rajnoha - Brzobohatý, Benýšek, Odehnal - Bělohlávek, Fára, Šedý.