Aktuální novinky před startem WSM ligy a pravidla pro návštěvníky stadionu

Redakce • 07.09.2017

Již v sobotu začíná WSM liga, kdy od 16:00 přivítá Vsetín na svém ledě Ústí nad Labem. S vyšší soutěží přicházejí i přísnější pravidla na stadionech. Prosíme, aby sepsané informace si návštěvníci stadionu pozorně přečetli. Také přinášíme informace k aktuální situaci u prodeje, předprodeje, či online prodeje lístků. Novinkou budou video přenosy zápasů téměř ze všech zápasů ligy.

Videopřenosy zápasů

Pro letošní ročník WSM ligy chystáme streamy ze všech domácích zápasů. Na tuto spolupráci se společností TVCOM přistoupily všechny týmy kromě Havířova. Fanoušci tak budou moct sledovat téměř všechny zápasy online. Většina klubů bude mít streamy zpoplatněné. Přímo naše domácí zápasy, budou ke shlédnutí za 90Kč za zápas. „Vnímáme to jako službu pro fanoušky, kteří se na Lapač nedostanou. Samozřejmě prioritou je pro nás stále to, aby lidí přišlo co nejvíce na stadion. Věřím, že tuto službu využijí naši fanoušci hlavně při našich venkovních utkáních, sdělil Daniel Tobola.

Kontroly u vchodů a nový návštěvní řád

Od přípravných zápasů již probíhá nová metoda kontroly vstupenek, kdy bezpečnostní agentura kontroluje lístky za pomoci čteček. Při vstupu je to určitě časově náročnější na kontrolu. Zároveň probíhají přísnější kontroly fanoušků před vstupem na ZS. Proto všechno prosíme a žádáme všechny fanoušky, aby chodili na zápasy s dostatečným předstihem minimálně 30 minut před utkáním, aby všichni byli včas na svých místech a nikdo nepřišel o začátek utkání. Souvisí to hodně i s přísnějšími kontrolami návštěvníků. Na všechna utkání platí zákaz nošení vlastních nápojů a jídla na stadion. Což se bude při vstupu přísně kontrolovat. Vše souvisí především s bezpečností na zimním stadionu. Již jsme účastníky profesionální soutěže. Hokejový svaz tuto soutěž hodně sleduje. Bude se přísně dbát na dodržování nenošení jak jídla, pití, jakékoliv pyrotechniky a jejího následného používaní.

„Již jsme na toto téma diskutovali se zástupci vsetínského kotle, aby toto vzali na vědomí. Jakékoliv používaní pyrotechniky na zimním stadionu je protizákonné a v celé sezoně se i tak dle toho bude postupovat. Nejde jen o náš zimní stadion, ale o všechny stadiony v republice. Tato opatření budou platit i na venkovních stadionech a novinkou je, pokud nebudou naší fanoušci respektovat návštěvní řády i na ostatních stadionech, budeme za to trestáni vždy my. To platí pro všechny kluby. Tzn. pokud naši fans použijí pyro či budou vhazovat předměty na led během utkání doma či venku, budeme za to trestáni vždy my. Na většině zimních stadionech funguji kamerové systémy, navíc rozhodci budou vše uvádět do zápisu o utkaní a hokejový svaz následně bude jednat. Náš klub věří, že naši fanoušci se budou především hokejem bavit, jak na Lapači, tak i na venkovních utkáních,“ pevně věří jednatel klubu Daniel Tobola

Online vstupenky

„V této chvíli v provozu nejsou, čekáme na zprovoznění od provozovatele našeho webu. Jakmile budou v provozu, budeme o tom informovat. Vracíme se k tomu, že celé sezení je od utkání základní části na místenku, buď na permanentku nebo vstupenky,“ řekl k online vstupenkám Daniel Tobola.

VALAŠSKÉ ZÁŘENÍ

Všechny zveme v pátek na VALAŠSKÉ ZÁŘENÍ, kde  bude dopoledne stánek pro děti se střelbou na branku. Ve 14:00 na pódiu na dolním náměstí představí hráči a týmu dresy pro novou sezonu. Po celý den bude v provozu také náš stánek s fanshopem. Sobotní program záření je pro klub hokejový. V 11:00 hrají starší dorostenci extraligu s Vítkovicemi a v 16:00 je již první zápas WSM ligy. Všichni věříme, že v sobotu večer se po hokeji na záření potkáme v dobré náladě.

Předprodeje vstupenek

„Předprodeje vstupenek na základní část nechystáme, pouze online až bude v provozu, jinak se vstupenky začnou prodávat vždy hodinu před zápasem. Pokud by se někdy stala nějaká změna, budeme o tom na našem webu zavčasu informovat,“

Prodané permanentky

„Máme prodáno kolem tisíce permanentek, což je neskutečné číslo. Věříme ze návštěvy budou na lapači opět skvěle. Už teď za to patří našim fans velký dík, že takto svůj klub podpoří a my můžeme s jejich podporou počítat. Jsou stále naši velkou motivací,“ neskrývá spokojenost Daniel Tobola.

Slovo majitele bezpečnostní agentury ANIM Luďka Hryciowa

„Při vstupu by měl mít v ruce každý svůj vlastní lístek nebo permanentku pro rychlejší odbavení. Vstupovat na ZS vchodem podle sektoru označeném na lístku anebo permanentce. Při vstupu jsou prováděny kontroly na vnášení zakázaných předmětů dle návštěvního řádu. Pokud možno nenosit s sebou objemná zavazadla, které zbrzdí čas odbavení u vstupu. Dále není povoleno vnášet do prostor zimního stadionu jídlo a pití zakoupené mimo ZS. Na zimním stadionu se navíc budou nápoje v pet lahvích prodávat bez vršků. Prosíme respektovat, značku zákaz vjezdu před ZS, kde je prostor pro fanoušky a zákaz vjezdu u restaurace Music Club Lapač. Počítat s tím, že odbavení u vchodů může trvat déle než dříve (nový systém, obsluha čteček). V případě problémů u vstupu přejít ke služebnímu (prostřednímu) vchodu a tam řešit problém s oprávněným zástupcem klubu. Vchody na ZS se otevírají hodinu před zápasem. V případě problémů s pořadatelskou službou je možné si přivolat k služebnímu vchodu vedoucího pořadatelské služby. Dětský koutek bude v provozu každý zápas mimo ty, které budou označeny jako rizikové o tom budou diváci dopředu informováni na webu a Facebooku,“ zakončuje Luděk Hryciow.

Dále žádáme, aby diváci respektovali vyhrazené prostory na parkování pro VHK ROBE Vsetín. Jsou to místa garantované pro ČSLH, soupeře, sponzory jedná se o pět míst v prostoru viz foto.