Aféru s transfery rozpoutal Havířov, tvrdí Oldřich Štefl

Aleš Koňařík • 22.10.2002

V s e t í n – Starty čerstvé vsetínské akvizice Martina Vozdeckého jsou prý v rozporu s regulemi extraligy. Důvodem je neuhrazený poplatek 1000 švýcarských franků za transfer kartu na konto IIHF ze strany ČSLH. Stejný problém řeší v Českých Budějovicích ohledně útočníka Filipa Turka. Oběma klubům může v mezní situaci hrozit až kontumace utkání, ve kterých oba hráči nastoupili. V případě Vsetína by se jednalo o zápasy se Slavií a Plzní „Tohoto se nebojím, se Slavií jsem v kontaktu, ale ohledně úplně jiných záležitostí,“ řekl k tomu sportovní manažer Oldřich Štefl.

Ze strany Vsetína dle Štefla nedošlo k žádnému pochybení. „Domnívám se, že z naší strany je vše v naprostém pořádku. V minulém týdnu jsme od jeho bývalého rakouského zaměstnavatele dostali povolení, takzvaný „try-out“ na čtrnáct dní, během kterého by se měly dotáhnout všechny administrativní záležitosti. V pátek před utkáním na Slavii byl pak Vozdecký řádně dopsán na soupisku a podepsal hráčskou smlouvu,“ vysvětloval Štefl stanovisko klubu.

Jakým způsobem se vlastně tyto záležitosti řeší „na papíře“? „Je to otázka legislativy svazu, který platí IIHF poplatek za transfer kartu pohybující se v přepočtu kolem 20.000 Kč, svaz pak zpětně posílá fakturu klubu, se splatností kolem dvou nebo tří týdnů.“ IIHF však dosud žádné peníze od české strany neobdržela.

Vznesení návrhů na kontumace výsledků že strany Plzně a Slavie se Štefl neobává a osobně má za to, že causa transferů byla uměle zveličena.„Myslím si, že podnět k této „aféře“ vzešel od Havířova. Tomu by se jistě případné kontumace našich utkání a hlavně zápasů Českých Budějovic velice hodily,“ naznačil Štefl, odkud v tomto případě vane vítr.