Nebezpečný precedens: Výkonný výbor ČSLH potvrdil rozhodnutí STK ohledně mlhy v Šumperku

Redakce • 19.10.2016

Utkání Vsetína v Šumperku, které bylo 17. září pro mlhu na stadionu přerušeno, se bude dohrávat od času 5:17 a stavu 1:0 pro domácí Draky. Rozhodl o tom výkonný výbor ČSLH, který potvrdil dřívější rozhodnutí sportovně technické komise, proti němuž se vsetínský klub odvolal. Toto rozhodnutí je konečné. VHK ROBE Vsetín rozhodnutí bere na vědomí, ale zásadně s ním nesouhlasí.

Jedná se o nebezpečný precedens, kdy se na totožnou situaci nahlíží zcela jinak. Zatímco extraligové utkání Komety Brno proti Zlínu v říjnu 2014 bylo kvůli mlze ve 13. minutě přerušeno a posléze opakováno od 1. minuty za regulérních podmínek, Vsetín jednoznačně pyká za to, že šumperský klub nebyl s to zajistit regulérní podmínky ani o zjevném problému soupeře dopředu neinformoval.

Kompletní text odvolání VHK ROBE Vsetín včetně argumentace naleznete zde. Rozhodnutí Výkonného výboru si můžete stáhnout a přečíst zde. Utkání se bude dohrávat v pondělí 14. listopadu od 18 hodin v Šumperku.